Nejvýhodnější cestovní pojištění

Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění? Srovnejte nabídky a získáte nejlevnější tarif

Kde si sjednat cestovní pojištění? Porovnali jsme nejznámější srovnávače cestovního pojištění a naše redakce vybrala ty nejdůvěryhodnější. Při výběru by vás měl zajímat především počet smluvních partnerů, aby bylo srovnání co nejpestřejší, kvalita zákaznické podpory v případě, že nastane problém, férovost služby a také recenze a zkušenosti ostatních uživatelů. Tady je výběr nejlepších kalkulaček cestovního pojištění online v ČR.

Aktuálně nejlepší srovnávače cestovního pojištění

  1. ePojisteni.cz
  2. Porovnej24.cz
  3. Pojisteni.cz
  4. TIP: Cestovní pojištění u ČSOB pojišťovny

Nejlepší srovnávače cestovního pojištění s online kalkulačkou

Zde najdete srovnání nejoblíbenějších a nejlepších srovnávačů cestovního pojištění. Do online kalkulačky zadáte údaje nutné pro výpočet ceny cestovního pojištění a obratem získáte nabídky jednotlivých pojišťoven.

NázevParametry
#1ePojisteni.cz
Nejlepší srovnávač
✔️ Sjednání do 2 minut
✔️ Můžete sjednat i v den odjezdu
✔️ Cestovní pojištění i proti COVID-19
✔️ Srovnává pojištění od minimálně 7 pojišťoven
✔️ dobré ohlasy i recenze
❌ Srovnání podmíněno vložením kontaktu
Srovnat nabídky
#2Porovnej24.cz
✔️ Pojištění od min. 7 ověřených pojišťoven
✔️ Připojištění na COVID-19
✔️ Sjednání cestovního pojištění do 5ti minut
✔️ Cena již od 7 Kč za den
❌ Srovnání podmíněno vložením kontaktu
Srovnat nabídky
#3Pojisteni.cz
✔️ Srovnání nabídek do 1 minuty
✔️ Smlouva platná ihned
✔️ Cestovní pojištění s krytím COVID-19
✔️ Diskuzní fórum, pokud si nevíte rady
❌ Srovnání podmíněno vložením kontaktu
❌ Méně pojišťoven ve srovnání
Srovnat nabídky
TIPCestovní pojištění od ČSOB
✔️ Cestovní pojištění u ČSOB pojišťovny
✔️ Pojištění s krytím COVID-19
✔️ 20% sleva při sjednání pojištění on-line
✔️ Pojištění adrenalinových sportů od 24 Kč / den
✔️ Roční cestovní pojištění pro cestovatele
✔️ Léčebné výlohy až 100 mil. Kč
Pojistit u ČSOB
Top

1. ČSOB cestovní pojištění

ČSOB Logo ČSOB je třetí největší pojišťovnou na domácím trhu. V rámci cestovního pojištění se můžete pojistit na cesty do celého světa s maximálními možnými limity krytí ve výši 100 milionů. K dispozici je také připojištění, které hradí léčebné výlohy spojené s COVID-19. Veškerá asistence na cestách je v češtině. A navíc při sjednání cestovního pojištění online získáte slevu ve výši 20%.

Při jednorázovém cestování si můžete vybrat ze 3 základních balíčků: Základ, Zlatá Střední Cesta a Komplexní. Liší se rozsahem pojištění i limity krytí. Ceny začínají na 16 Kč za den.

Výhody:

  • Hradí léčebné výlohy spojené s COVID-19
  • Sleva 20% při sjednání online
  • Asistence v češtině
  • Cestovní pojištění pro pravidelné cestování ke kartě

Nevýhody:

  • Nižní limity krytí u nejvyšších tarifů (100 mil. / konkurence má až 500 mil.)

Objevování nových končin, sport nebo jen lenošení na pláži. Ať už cestujete za jakýmkoli účelem, vyplatí se být dobře připraven a počítat i s nepříjemnostmi. Na každou cestu do zahraničí byste si proto měli přibalit (kromě dokladů a peněz) taky adekvátní cestovní pojištění.

Zapomenout na tuhle „drobnost“ by se vám mohlo šeredně nevyplatit. Není přitom žádný důvod pojištění odmítat. Běžně jde o výdaj v řádech jen desítek korun za osobu a den. Ušetřit přitom můžete statisíce i více – nemluvě o nevyslovitelných starostech v případě vážného onemocnění nebo zranění. Jak ale vybrat nejlepší cestovní pojištění?

Dobré pojištění je vždy takové, které kryje vše, co má a čeho se obáváte. Má vás osvobodit od obav a starostí a umožnit vám cestovat s čistou hlavou. Jistěže pojištění není samo o sobě žádným „lékem“. Umožní vám však, abyste si v případě nutnosti mohli potřebný „lék“ zaplatit. A nejen to… cestovní pojištění vám zajistí i asistenční služby a další péči. V ČR jsme zvyklí na perfektní (ano, skutečně je to tak) a prakticky kompletně státem hrazenou zdravotní péči. Jakmile překročíme hranice, situace se zásadně mění.

Jak vybrat cestovní pojištění?

Při výběru cestovního pojištění je stěžejní zajímat se nejen o konečnou cenu, ale především míru krytí a pojistné limity. Na jaké konkrétní faktory a parametry se při výběru zaměřit? A na jaké záludnosti si případně dát pozor?

Proč je cestovní pojištění důležité a kde je potřeba?

O pojistných službách jako takových si může leckdo myslet, co chce. Faktem ale je, že právě cestovní pojištění patří mezi ty, které si přehlížení nebo opovržení určitě nezaslouží. Naopak. Za relativně minimální poplatek nabízejí tyto produkty obvykle opravdu rozsáhle služby i vysoké limity.

Evropská zdravotní kartička vs. cestovní pojištění

Členství v EU má své výhody, mimo jiné ve volném pohybu osob (pokud zrovna není pandemie) a taky v kouzelném Evropském průkazu zdravotního pojištění (čili EHIC), který vám zajišťuje „bezplatnou“ zdravotní péči ve všech členských zemích. Ale je to opravdu až takový zázrak?

Vlastně ani moc ne. Tedy, je to skvělé, pokud se třeba nějakým nedopatřením ocitnete za hranicemi (v rámci EU) a zapomněli jste na cestovní pojištění. EHIC je však skutečně jen taková velice nouzová pojistka. Hradí de facto jen základní péči ve státních ústavech a to ještě podle pravidel dané země, která zdaleka nemusí být tak štědrá jako u nás. Co když široko daleko budou jen soukromé kliniky? Co když potřebujete lék, který je v zemi hrazený a drahý? Co když…

Může toho být mnohem víc. Nemluvě o tom, že cestovní pojištění hradí či zajišťuje i asistenci, potřebou dopravu (včetně repatriace, tedy převozu domů), pojištěna mohou být i vaše zavazadla, odpovědnost za škody, součástí bývá i odškodné v případě úrazu, trvalých následků, smrti atd. Je toho víc než dost. Přitom i obyčejné regulační poplatky v dané zemi (s kartou EHIC) mohou být vyšší než celá cena cestovního pojištění.

A výsledek? Cestovní pojištění se jednoznačně vyplatí, i pokud jedete třeba jen na Slovensko. Pokud se chystáte do země, která není členem EU – pak už naprosto není, o čem přemýšlet nebo diskutovat. Cestovní pojištění je naprosto nezbytné a měli byste se zajímat i o vyšší než základní limity.

Cestovní pojištění k platební kartě

Další „specialitou“ je cestovní pojištění, které můžete získat od banky k platební kartě. Jde o službu, která se u nás rozšířila jako jakýsi bonus. Někdy bývá gratis a je automatickou součástí vlastnictví karty (cena připojištění je rozptýlena do jiných poplatků). Jindy je možné sjednání, které bývá velmi rychlé a snadné. Výhodou bývají i nízké ceny pojistného.

Ne vždy je však cestovní pojištění ke kartě dostatečně kvalitní. Riziko spočívá v nízkých limitech, je třeba taky sledovat, na které oblasti je pojištění vztaženo (EU, svět), jaké skrývá výluky apod. Pokud chcete na jednu kartu pojistit více osob (rodinu) – i to je možné. Zde však zase hrozí, že dané limity se budou dělit počtem osob.

Je tedy toto pojištění dobrá volba? Může být dostačující pro nenáročné, krátké cesty zejména v rámci EU (např. eurovíkendy, běžné zájezdy apod.). Vždy si však pečlivě pročtěte podmínky – zajímejte se především o limity, výluky, rozsah asistence. Do náročnějších cestovatelských akcí, bychom se s tímto pojištěním spíše nepouštěli.

Nejvýhodnější cestovní pojištění

Co kryje a nekryje cestovní pojištění – důležité parametry cestovního pojištění

Co může cestovní pojištění obsahovat, jaké jsou jeho limity, co nabízejí asistenční služby, na jaké výluky si dávat pozor? To jsou velmi důležité otázky. Zkusme na ně najít odpovědi.

Limity

Základem každého pojištění jsou limity pojistného plnění. Tedy maximální suma, kterou pojišťovna celkem uhradí/vynaloží. Proto je jejich výše velice důležitá – jakmile limity překročíte, vše hradíte sami. Jaké jsou běžné limity cestovního pojištění?

  • Za minimální rozumnou částku se považuje 1,5 milionu Kč coby limit pro cestování po státech EU či Evropě obecně.
  • Pokud cestujete po světě, měli by limity činit alespoň 3 miliony Kč.
  • Náročnější cestovatelé mohou směle hledat a zvolit i nadstandardní limity. Je to jistě lepší než později hořce litovat.
  • Zajímejte se i o jednotlivé (dílčí) limity pro každou konkrétní pojistnou událost/službu.
  • U cestovního pojištění k platební kartě dejte pozor, zda se limity nedělí počtem osob.

Léčebné výdaje

Základní součást cestovního pojištění je krytí výdajů na léčbu. Patří sem ošetření či vyšetření (včetně např. akutní zubařské pomoci), ale veškeré výdaje na hospitalizaci (pobyt v nemocnici či jiném zdravotnickém zařízení), léčiva a rozhodně by sem měly patřit i výdaje na převozy (odvoz do zařízení a zpět) a repatriaci (převoz do ČR).

Pojištění odpovědnosti za škody

Cestovní pojištění se nevěnuje jen vašemu zdraví, ale kryje i další oblasti. Například pokud v cizině něco nedopatřením poškodíte (nebo někoho), jistě nebudete chtít vše hradit z vlastní kapsy. Kvalitní cestovní pojištění proto myslí i na tyto situace. Pojistka se však vztahuje vždy jen na neúmyslné škody na majetku či zdraví.

Pojištění úrazu, invalidity a smrti

Dobré a kompletní cestovní pojištění by mělo mít i tuto součást. Jednoduše jde o to, že dostanete (vy nebo sjednané osoby) finanční náhradu v případě, že vás v zahraničí postihne úraz s trvalými následky, nebo dokonce smrt. Zvlášť pokud provozujete aktivnější a rizikovější dovolenou spojenou třeba s potenciálně nebezpečnými sporty, případně pokud vyrážíte do nebezpečnějších oblastí. Zkrátka každý dobrodruh by měl mít krytá záda. Zajímejte se samozřejmě i o konkrétní částky a limity pro tyto případy.

Pojištění zavazadel

Ani ztráta zavazadel není nic příjemného. Zvlášť pokud jste v nich měli leccos cenného. Cestovní pojištění proto obvykle zahrnuje i připojištění zavazadel. Sem by mělo patřit krytí při odcizení, ztrátě, poškození či zničení zavazadel. Opět si všímejte dílčích limitů pro toto pojištění.

Pojištění storna

Zrušený let či zájezd, zkrachovalá cestovka, nemoc, která vám zabrání v odletu či odjezdu na dovolenou apod. Tuhle skupinu nepříjemností kryje připojištění storna. Jde o další užitečnou součást cestovního pojištění. Jako vždy je nutné číst konkrétní podmínky, abyste nebyli nemile překvapeni.

Adrenalinové sporty a další rizika

Jedna věc je dovolená na pláži spojená třeba s rekreačními sporty. Standardně takové aktivity hradí všechna cestovní pojištění. Ale pokud vyrazíte například na hory za náročnějšími sporty, nebo dokonce za sporty adrenalinovými, rizikovými, extrémními a podobně?

Zde pozor! Zdaleka ne každá pojistka kryje i takové počínání. Pokud máte něco takového v plánu, hledejte pojistku s krytím konkrétních sportů či aktivit, které hodláte provozovat. Resp. ujistěte se, že vše, co budete dělat, se nachází v „seznamu“ toho, co pojištění kryje. Počítejte taky s tím, že náročnější pojištění s krytím různých extrémních činností může být dražší.

Tento typ nadstandardních a ne vždy krytých aktivit a sportů se samozřejmě nepojí jen horskými oblastmi. U moře nebo kdekoli jinde to mohou být zábavy jako jachting, parašutismus, různé specifické motoristické kratochvíle atd.

Těhotné, senioři atd.

Existují skupiny obyvatel, na které pojišťovny pohlížejí poněkud skrz prsty a s větší obezřetností. Patří sem například senioři (obvykle nad 65 let), ale třeba i vážně nemocné osoby, těhotné ženy apod. Pokud do některé kategorie spadáte, ujistěte se, že se pojištění v plné míře vztahuje i na vás.

Pracovní cesty

Pro účely cest za prací, brigádami apod. doporučujeme sjednání speciálního pojištění, které bude krýt i pracovní úrazy a bude celkově nastaveno pro tento typ pobytů v zahraničí.

Terorismus a další výluky

Každé pojištění má nějaké výluky. Je na vás je prostudovat a zamyslet se, zda jste ochotni je akceptovat. Některé výluky jsou nezvratné – např. nikdo vás nepojistí proti úmyslné škodě, následkům či úrazům spojeným s užíváním alkoholu či omamných látek, záměrným poškozením (sebevražda či pokus) apod. Ale pak jsou výluky variabilnější. Patří sem třeba:

  • Pojistné situace spojené s terorismem, ve vysokých nadmořských výškách, při rizikových sportech (viz výše) atd.

Tyto situace některé pojišťovny kryjí, což se hodí, pokud máte pocit, že pro vás jde o relevantní rizika.

Dlouhodobé vs. nárazové pojištění

Existují varianty pojištění sjednávané na krátký úsek (dovolené, zájezdy), ale zvolit si můžete i dlouhodobé – např. roční – pojištění. To se hodí, pokud cestujete často a nechcete pokaždé něco řešit. Pojištění bývá i výhodnější, pokud jde o jednotkovou (denní) cenu.

Územní platnost

Samozřejmě je nutné se ujistit, že se konkrétní pojištění vztahuje na oblasti, do kterých jedete a kterými budete projíždět.

Spoluúčast

Má pojištění spoluúčast na některé druhy výloh (např. asistence, pojištění storna nebo jiné)? U některých pojistek spoluúčast najdete – u jiných není. Tam kde není, je částka obvykle vyšší. Rozdíl však nemusí být nijak zásadní. Vyplatí se proto hledat spíše pojištění bez spoluúčasti.

Online sjednání cestovního pojištění

Cestování je organizačně dost náročné i tak. Většina pojišťoven proto nabízí možnost jednoduchého a rychlého sjednání cestovního pojištění online. Jistě tuto možnost oceníte.

Cestovní pojištění a Covid-19

Pandemie koronaviru zásadně otřásla cestovním ruchem. Nemá smysl vypočítávat všechny konkrétní problémy, omezení a rizika. Každopádně ale platí, že pokud chcete v této kritické době cestovat, měli byste myslet i na problémy spojené s nemocí Covid-19 a zvolit si pojištění, které se na ně speciálně zaměřuje. Pojišťovny takovou možnost již nabízejí. Připojištění může pokrýt například i náklady spojené s nucenou karanténou při nákaze v zahraničí a další nepříjemnosti.

Srovnání cestovního pojištění

Jak najít optimální cestovní pojištění? Možností a faktorů je mnoho – s výběrem vám ale pomohou online kalkulačky cestovního pojištění. Jde o nezávazné a bezplatné srovnávače nabídek, díky kterým můžete najít nejlevnější cestovní pojištění – nebo naopak i pojistku pro náročné účely. A to za pár okamžiků vložením potřebných údajů do formuláře.