netflix

Nejlepší streamovací služby a platformy – test, recenze a zkušenosti

Hledáte nejlepší streamovací službu VoD? Vybrali jsme a srovnali nejlepší platformy na trhu, přičemž jsme porovnávali rozsah tvorby (počet filmů, seriálů a dokumentů), cenu za měsíční předplatné, českou lokalizaci (dabing, titulky či český web), zákaznickou podporu a v potaz jsme brali také recenze, zkušenosti a reference zákazníků. A tady je výsledek: 5 kvalitních streamovacích služeb na filmy a seriály – tzv. VOLBA REDAKCE.

Srovnání TOP 5 nejlepších streamovacích služeb

NázevParametry
#1
VOYO

Ideální pro osoby 25+
◼️ Měsíční předplatné: 159 Kč
◼️ Titulky a dabing: ✔️
◼️ Web v češtině: ✔️
◼️ Max. kvalita: Full HD
◼️ Offline stažení: ✔️
◼️ Počet zařízení: 5
Vyzkoušet
#2
Netflix

Nejširší nabídka filmů, seriálů a dokumentů
◼️ Měsíční předplatné: 199-319 Kč
◼️ Titulky a dabing: ✔️
◼️ Web v češtině: ✔️
◼️ Max. kvalita: 4K UHD
◼️ Offline stažení: ✔️
◼️ Počet zařízení: bez omezení
Vyzkoušet
#3
HBO GO

Zaměřeno na kvalitu obsahu
◼️ Měsíční předplatné: 159 Kč
◼️ Titulky a dabing: ✔️
◼️ Web v češtině: ✔️
◼️ Max. kvalita: 720p až Full HD
◼️ Offline stažení: ✔️
◼️ Počet zařízení: 5
Vyzkoušet
#4
Disney+

Relativní novinka na trhu
◼️ Měsíční předplatné: zatím nevíme
◼️ Titulky a dabing: ?
◼️ Web v češtině: ✔️
◼️ Max. kvalita: ?
◼️ Offline stažení: ?
◼️ Počet zařízení: ?
Vyzkoušet
#5
Apple TV+

Dobré technické parametry, méně obsahu
◼️ Měsíční předplatné: 139 Kč
◼️ Titulky a dabing: ✔️
◼️ Web v češtině: ✔️
◼️ Max. kvalita: 4K HDR a Dolby Atmos
◼️ Offline stažení: ✔️
◼️ Počet zařízení: 5
Vyzkoušet
#6
Amazon Prime Video

Pokud vám nevadí angličtina
◼️ Měsíční předplatné: €5.99
◼️ Titulky a dabing:
◼️ Web v češtině:
◼️ Max. kvalita: 4K, HDR
◼️ Offline stažení: ✔️
◼️ Počet zařízení: 3
Vyzkoušet
Top

Recenze streamovacích služeb podle naší redakce

Jsme u části, ve které se ve zkratce podíváme na doporučené streamovací platformy.

1. VOYO

logo voyo.cz

Česká streamovací platforma VOYO televize Nova nabírá v českých luzích a hájích na obrátkách.

Na Voyo.cz najdete desetitisíce hodin obsahu. Oblíbené seriály, filmy, dokumenty, sportovní přenosy, ale také oblíbené reality show. Vše rozdělené přehledně do různých kategorií na základě žánru, roku vydání, režiséra nebo třeba vašeho oblíbeného herce. Líbí se nám, jak je Voyo uživatelsky přívětivé a snadno ovladatelné.

Voyo nabízí také svůj originální obsah vlastní tvorby – seriály, filmy či reality show. V mnoha případech máte obsah i o týden dříve než se objeví v TV. A to zcela bez reklam!

Obsah si můžete přehrávat online v prohlížeci, na telefonu či TV. Novinkou je také možnost stahování filmů a seriálů offline. Voyo stojí mešíčně pouze 159 Kč (jedna z nejlevnějších streamovacích plaforem), přičemž pořady můžete sledovat až na 5ti zařízeních (na dvou současně) ve FULL HD kvalitě. Pokud si stále nejste jisti, zda je tato streamovací platforma právě pro vás, můžete si Voyo vyzkoušet na 7 dní zcela zdarma.

TOP filmy a seriály na Voyo: Reality show Survivor, Vyšehrad: Fylm, Král Šumavy, Šarlatán, Zátopek, Případ Roubal, Gumy, Iveta, Guru

2. Netflix

logo netflix

Netflix je zcela jistě nejznámější a nejrozšířenější VoD streamovací služba minulých let, ale i současnosti, přestože konkurence je na vzestupu. Jde o americkou společnost, která své služby nabízí už od roku 1999. U nás jsme si však na možnost jejich využití museli počkat až do roku 2016, v minulém roce (2019) pak přišel další milník v podobě české lokalizace. Ta se týkala ne jen samotného webu a uživatelského prostředí, ale přinesla i české titulky, nebo dokonce dabing pro nabízené filmy, seriály a další pořady (ovšem nikoli pro všechny).

Netflix měl loni přes 140 milionů stálých odběratelů, přičemž skoro 60 milionů jich bylo ve Spojených státech. A kolik lidí si předplácí Netflix u nás? Prozatím existují jen odhady, které ve spojitosti s rokem 2019 mluví o počtu okolo 100 tisíc stálých uživatelů. To se sice nezdá moc, ale důležité je, že každý rok od zavedení Netflixu se u nás tento počet třeba i zdvojnásobí. A co tedy může Netflix nabídnout?

Především je to obrovská studnice filmových a seriálových titulů, nechybí ani jiné typy pořadů. Co do množství obsahu Netflix jasně vede a nenabízí žádné druhořadé zboží, ale největší filmové i seriálové hity a taky exkluzivní obsah z vlastní produkce, který je rok od roku kvalitnější a začíná konkurovat tradičním producentským velikánům.

Další výhodou je, že si obsah můžete přehrávat ve špičkovém rozlišení – a to až 4K UHD. Veškerý obsah má uživatel dostupný neustále a může se na něj dívat na neomezeném počtu zařízení, na počítači, tabletu, chytré televizi nebo třeba mobilu. Stačí připojení k internetu. A když není? Netflix dnes nabízí i možnost stahování obsahu pro offline přehrávání pomocí vlastní aplikace, takže se můžete předzásobit třeba na dlouhou cestu vlakem nebo dovolenou v horách, kde není připojení.

A jak je to s cenou? Měsíční předplatné stojí 199-319 Kč, což za takovou brutální porci obsahu jistě není přemrštěná cena. Netflix nabízí i 30denní zkušební lhůtu. Ať to bereme, jak chceme, Netflix je dneska ve svém oboru jasná špička. Jistou nevýhodou je, že základní (nejlevnější) předplatné nabídne jen nízkou kvalitu videa (480p).

TOP filmy a seriály na Netflixu: Papírový dům, Stranger Things, Narcos, Ozark, Zaklínač, Daredevil, Orange is the new black, Vis a Vis atd.

3. HBO GO

hbo go logo

HBO je stará známá firma. Na domácí půdě v USA působí už od roku 1972 a představuje jakousi televizní ikonu, takřka symbol kvality a exkluzivity. U nás se HBO objevilo v polovině 90. let v rámci šíření kabelové televize. Dnes nabízí celou řadu kanálů, např. HBO 2 a 3 nebo Cinemax. Značka HBO má ve světě jednoznačně svůj zvuk, a to velmi výrazný zvuk. Zabývá se i produkcí vlastních filmů a seriálů a mnohé z nich jsou doslova veleúspěšné, za všechny jmenujme třeba seriál Hra o trůny nebo Bratrstvo neohrožených.

HBO GO je logickým pokračováním vývoje této firmy, jde o vlastní VoD streamovací službu, která funguje prakticky na stejném principu jako Netflix, tedy jako internetová videotéka s neomezeným přístupem v rámci předplatného. Dříve byla tato služba pouze jakýmsi doplňkem smlouvy s klasickým HBO, od roku 2017 ji lze využívat samostatně. Nutno říct, že z uživatelského hlediska šlo o velmi dobrý krok.

Dnes je HBO GO hlavním konkurentem Netflixu, ačkoli nemá takovou uživatelskou základnu a hlavně ani tak rozsáhlou obsahovou nabídku. Podle odhadů je množství obsahu oproti Netflixu asi pětinové, ale to neznamená, že to, co HBO GO nabízí, není zajímavé a kvalitní. Naopak, těšit se můžete na opravdu špičkové filmy, seriály a pořady – v otázce kvality HBO GO za Netflixem rozhodně nezaostává, v některých kategoriích (HBO GO má například lepší nabídku dětských pořadů) spíše naopak. Pokud vám nejde ani tak o kvantitu jako o kvalitu, možná nebude snadné si vybrat. Do hry mohou tudíž vstoupit další faktory. Například česká lokalizace.

HBO si zakládá na kvalitě titulek a dabingu, takto lokalizován je veškerý obsah, což je oproti Netflixu jasná výhoda. Naopak nevýhodou je nižší maximální kvalita videí, která se pohybuje v rozmezí 720p až Full HD. Omezen je taky celkový počet zařízení, na kterých lze HBO GO sledovat (max. pět), souběžně se pak lze dívat na dvou zařízeních. Potěší však, že i HBO GO nabízí službu stahování a offline sledování.

Měsíční předplatné v současnosti činí 159 Kč, tedy o něco méně než v případě Netflixu – i to může hrát při rozhodování roli.

TOP filmy a seriály na HBO GO: Hra o trůny, The Sopranos, Černobyl, Watchmen, Mladý papež, Westworld či Sex ve městě

4. Disney+

Disney+ logo

Disney+ je mezi streamovacími službami relativní novinkou, ale od začátku bylo jasné, že se stane důležitým hráčem a konkurentem Netflixu i dalších zavedených služeb. Disney+ má totiž pořádně silné zázemí – o jaké jde, to je snad zřejmé z názvu. Tato služba je úzce spojena s tvorbou studií Walt Disney, která mají proklatě dlouhá chapadla.

Těšit se můžete například i na tituly značek jako Marvel, LucasFilm (Star Wars) nebo třeba Pixar, Fox či National Geographic. Mnohé z těchto světoznámých značek po spuštění Disney+ vyhradilo svůj obsah exkluzivně pro tuto službu a předplatitelé např. Netflixu tak rázem přišli zkrátka. Tuto novou platformu je tedy třeba brát „smrtelně“ vážně a při výběru streamovací služby ji rozhodně vzít v potaz. V současnosti se však u nás tato služba teprve rozjíždí, takže na podrobnější hodnocení je přece jen poněkud brzy.

5. Apple TV+

Apple TV+ logo

Značka Apple spěchá, aby si taky ukousla z jablíčka streamovacích služeb a konkurenti z HBO, Netflixu, Disney nebo Amazonu ji nenechali jen ohryzek. Apple TV+ je sice vcelku novinka, ale u nás už je plně funkční a stojí 139 Kč měsíčně. Patří tedy kupodivu (vzhledem k tomu, že jde zrovna o Apple) k nejlevnějším službám svého druhu u nás. Ovšem láce je pouze zdánlivá.

Pokud jde o obsah, bude totiž Apple TV+ ještě dlouho kulhat na obě nohy, možná se i šoupat břichem po zemi. V tomto směru zatím s Netflixem, HBO GO ani Disney+ srovnání rozhodně nesnese. Mezi významnější počiny, které můžete shlédnout na Apple TV+ patří například nový seriál See.

Na druhou stranu se můžete těšit na dobré technické parametry. Například podporu 4K HDR a Dolby Atmos a možnost stahování a offline sledování, českou lokalizaci anebo různá zvýhodnění pro předplatitele a majitele Apple zařízení. Celkově vzato je tedy Apple TV+ po technické stránce vyřešený velmi dobře, avšak po stránce obsahové – nebojme se to říct – je bídný.

TOP filmy a seriály na Apple TV+: See, Knižní klub Oprah

6. Amazon Prime Video

Amazon Prime Video logo

Amazon je známá značka a její streamovací platforma Prime Video už je v provozu relativně dlouho. Využívat ji můžete i v našem malém státečku v srdci Evropy, ale má to pár háčků. Zcela chybí česká lokalizace, protože tato služba na nás prostě není zavedená. Nečekejte tedy české prostředí, natož titulky nebo dabing.

Pokud vám angličtina nedělá problém, můžete se naopak těšit na poměrně velkou porci zajímavého obsahu za nějakých €5.99 měsíčně. Do exkluzivní produkce této značky patří například seriály jako American Gods nebo Good Omens a mnohé další.

7. Hulu

Hulu logo

Nakonec přidáme ještě jednu službu k dobru. Jde o americkou platformu Hulu, která funguje poněkud odlišně než ty předchozí. Ano, nabízí i exkluzivní obsah, v zásadě jde ale o online televizní síť, která zahrnuje řadu „kanálů“ a jejíž rozsah je opravdu obrovský. Hulu navíc nabízí i obsah Disney+ a dalších významných platforem a může nabídnout záplavy titulů už v základním tarifu, který stojí 6 USD. Ovšem neexistuje zde žádná česká podpora a lokalizace.

Stremovací služby typu VoD (tedy Video on Demand – video na vyžádání) jsou běžnou a zřejmě i těžko odmyslitelnou součástí současné reality – a to pro značný počet lidí. U nás se sice zatím netěší takové masové oblibě jako například v USA nebo jiných západních zemích, ale trend mluví jasně – doženeme je brzy.

Pokud už taky uvažujete o tom, že byste si předplatili některou ze streamovacích služeb, které jsou v České republice dostupné, jistě se vám bude hodit článek, který jsme pro vás připravili. Podíváme se v něm totiž na šestici nejlepších streamovacích služeb, pokusíme se porovnat kvalitu jejich nabídky, možnosti a samozřejmě v neposlední řadě taky cenu. Shrnutí vám nabídneme v krátkých recenzícht.

Jak vybrat streamovací službu?

Jak si vybrat nejlepší videotéku online pro sledování filmů, seriálů i dalších pořadů? Parametrů, na které se lze zaměřit je samozřejmě mnoho. My se pokusíme shrnout alespoň některé nejdůležitější faktory, na které se vyplatí při výběru soustředit.

VoD vs. TV

V první řadě stojí za to říct si, proč má vlastně pořízení tarifu u některé videostreamovací služby smysl a v čem se liší například od klasické TV. Zatímco běžná TV nabídne souhrn kanálů (které většinou nic nedávají) a jste odkázáni na striktní TV program, streamovací služba představuje rozsáhlou videotéku s neomezenou přístupností. Můžete se dívat, na co chcete a kdy chcete.

Zásadní je ovšem otázka kvality. Pokud jde o kvantitu, klasická TV vítězí, bude vás zásobovat nonstop a tvořit souvislou audiovizuální kulisu. VoD naopak nabídne výběrové zboží, špičkové filmy, seriály a pořady, můžete je sledovat na jakémkoli zařízení a často v prvotřídní kvalitě.

Jistě, dnes už jsou možnosti, jak klasickou TV vytáhnout na novou úroveň. Například služba IPTV, která umožní sledování TV na počítači, zpětné přehrávání obsahu, přeskakování reklam apod. Stále jste však odkázáni na to, co vám zahrnuté kanály v určitém časovém rozmezí nabídnou.

Shrnuto a podtrženo: pokud hledáte non-stop kulisu s takřka neomezeným obsahem (většinou bez ohledu na kvalitu), TV a související moderní služby jsou dobrá volba. Pokud si raději vychutnáte méně, ale zato kvalitního obsahu – a to když máte zrovna chuť – VoD vás uspokojí lépe.

nejlepší streamovací služby a platformy

Parametry a faktory výběru. Na co se při výběru streamovací služby zaměřit?

  • Obsah – Pokud jde čistě o množství obsahu, vítězí zatím Netflix, HBO GO nebo Disney+ mu však šlapou na paty výběrem špičkových filmů, seriálů a pořadů. Podívejte se vždy, co daná služba nabízí. Každá může být silná v různých kategoriích a v jiných zas slabší. Například pokud jde o obsah pro děti, není na tom Netflix úplně nejlépe apod.
  • Cena – Do 200 Kč můžete mít měsíční předplatné u všech streamovacích služeb. Např. u Netflixu půjde jen o základní tarif (199 Kč) s omezenou kvalitou (a dalšími ústupky), kdežto např. HBO GO nabízí za 159 Kč veškeré služby, má však menší počet titulů a nižší maximální kvalitu videí. Je třeba pečlivě vážit pro a proti.
  • Offline provoz – Lze si obsah stahovat pro pozdější přehrání bez připojení?
  • Kvalita – HD, UHD, 4K, HDR, Dolby Atmos… Jakou kvalitu videí a zvuku daná platforma nabízí? A jakou jste schopni reálně využít?
  • Lokalizace – Nabízí služba české prostředí, titulky nebo i dabing? A je to pro vás vůbec směrodatné?