Twisto.cz

Recenze Twisto – nakupujte teď, plaťte později! Jak funguje tato služba?

Se službami na odloženou splatnost se v posledních letech roztrhl pytel. Jedno se ale upřít nedá. Twisto tu bylo jako první. Svým klientům nabízí tři tarify s různými funkcemi a odložením platby až na 45 dní. Tím ale výčet funkcí nekončí. Jaké jsou naše zkušenosti s Twisto a obstojí v recenzi?

Služba je tu s námi už od roku 2014 a díky snadnému napojení existují stovky obchodů využívající Twisto. Za tu dobu ho vyzkoušely desítky tisíc zákazníků. Twisto přitom není nic jiného než virtuální kreditní karta zprostředkovávající spotřebitelský úvěr, tak jako spousta jiných bank. Jaké jsou výhody odložených plateb Twisto?

Zkušenosti a recenze: Twisto
  • Hlavní vlastnosti: Možnost odložení platby až o 45 dní. Virtuální platební karta. Platby faktur e-mailem a přes mobilní aplikaci.
  • Výhody: Snadné odložení platby. Nadstandardní služby jako cestovní pojištění. Limity zamezující přečerpání domácího rozpočtu.
  • Nevýhody: Nedostatečná komunikace. Vysoké poplatky za prodlení. Vysoký úrok u splátek.
  • Naše hodnocení:
    3.9 out of 5 stars (3,9 / 5)

Co je to Twisto?

V základu je Twisto převlečená kreditní karta, která zprostředkovává spotřebitelské úvěry. Ty prezentuje jako možnost odložené platby se splatností až 45 dní. Peníze přitom nikam neposíláte předem, ale splácíte je postupně podle tarifu a podmínek služby.

Základní službu Twisto Pay využívají stovky e-shopů v České republice. Jednoduché platební tlačítko funguje stejně jako on-line platba platební kartou. S tímto produktem v roce 2014 Twisto vyrukovalo. Od té doby společnost ale ušla dlouhou cestu a klientům nabízí mnohem více.

Twisto.cz

Twisto Snap

Zjednodušeně řečeno je Twisto Snap přenesení platební odpovědnosti na společnost. Pokud vám do e-mailu přijde faktura, přepošlete ji přímo Twistu a služba se postará o platbu za vás. Vše funguje i na vytištěné faktury, které vyfotíte a zašlete přes mobilní aplikaci. K využívání této funkce potřebujete vlastní Twisto účet, na který vám na začátku každého měsíce přijde vyúčtování za odeslané platby.

Kategorizace výdajů

Twisto disponuje povedenou mobilní aplikací pro telefony s operačními systémy Android a iOS. V této aplikaci najdete všechny vaše platby přes Twisto přehledně kategorizované podle typu zboží. Díky tomu získáte přehled o měsíčních výdajích za oblečení, jídlo nebo zábavu. Stejný přehled najdete také přímo v klientském centru na webových stránkách.

Nákup na třetiny

Podobně jako jiné e-shopy, tak i Twisto nabízí možnost rozložení platby na tři splátky. Pokud nakoupíte zboží nad 1500 Kč, máte možnost rozložení splátek do třech měsíců bez navýšení a dalších poplatků. Stejně jako další služby navíc, tak i tato vyžaduje registraci.

Twisto karta

Společně s Twisto účtem získáte také virtuální (a v některých případech i fyzickou) platební kartu. Jaké jsou výhody virtuálních karet? Především jejich bezpečnost. Kartu máte spojenou s aplikací a na rozdíl od té klasické ji neztratíte. Twisto karta zkrátka nehazarduje s vašimi platebními údaji. Jelikož všechny platby probíhají přes službu, údaje o platební kartě se nedostanou ani k e-shopům.

Twisto Split

Znáte ten moment, kdy si chcete s přáteli rozdělit platbu za jídlo na několik částí a nevíte jak? Přesně tento problém řeší Twisto Split a vaši známí k tomu nepotřebují ani Twisto účet. Pokud máte registraci, jednoduše zaplatíte Twisto kartou a vašim kamarádům přijde notifikace do aplikace nebo SMS zpráva s platebními údaji.

Cestovní pojištění

Pokud máte nejvyšší tarif, máte nárok na cestovní pojištění. Jištění až 3 miliony na každého člena rodiny zajistí pohodlnou dovolenou bez rizika nepříjemných výdajů. Takto pojistíte až 5 členů rodiny až na 30 dní. Pojištění se navíc vztahuje i na zimní sporty.

Jak funguje Twisto?

Služba Twisto nabízí odložené platby. Jednoduše to funguje tak, že vy si koupíte zboží, vyzkoušíte ho a v některých případech platíte až za 45 dní. Výhodou je, že nemanipulujete s vlastními penězi a zároveň nic nedlužíte internetovému obchodu. Máte ovšem pohledávku u Twista.

V základní verzi bez registrace funguje Twisto jako platební tlačítko. Při registraci služba zjistí vaši bonitu (platební schopnost) a podle toho vám nastaví měsíční limity. Na začátku každého měsíce vám tak přijde vyúčtování se splatností 14 dní. Pokud tak něco objednáte na začátku měsíce, platíte až za 45 dní.

Během vašeho splácení Twisto stále vyhodnocuje bonitu klienta a podle toho zvyšuje nebo snižuje limity. Základní měsíční limit jsou 3000 Kč – při poctivém splácení se ale po několika měsících dostanete na výšku běžného rodinného rozpočtu. Všechny platby tak zrealizujete přes Twisto s odlouženou platností.

Twisto má přitom několik výhod:

  • po registraci získáte přístup ke službám jako Twisto Snap nebo Twisto Split,
  • u některých nákupů získáte cashback až 10 %,
  • platby na e-shopech fungují bez registrace a zadávání platební karty.

Zkušenosti s Twisto dalších klientů říkají, že se tato služba vyplatí například na nákup oblečení. Objednáte více velikostí, vyzkoušíte a následně vrátíte. Při vyúčtování ale platíte pouze kusy, které jste si zanechali. Výhodné je také pro dovozové služby potravin. Při nákupu přes aplikaci Twisto získáte u těchto služeb štědrý cashback.

Cena a tarify na Twisto

Pokud si zaregistrujete klientský účet, máte na výběr z několika tarifů. Jeden z nich je přitom zcela zdarma, nabízí ale omezené možnosti.

Ceník tarifů na Twisto.cz:

Online Standard Premium
Cena za měsíc Zdarma 49 Kč 99 Kč
Přístup do aplikace ✔️ ✔️ ✔️
Virtuální Twisto karta ✔️ ✔️ ✔️
Odložené platby ✔️ ✔️ ✔️
Odložení splatnosti ✔️ ✔️ ✔️
Cashback slevy ✔️ ✔️ ✔️
Twisto Snap ✔️ ✔️ ✔️
Nákup na třetiny ✔️ ✔️ ✔️
Twisto Split ✔️ ✔️
Platby telefonem ✔️ ✔️
Cestovní pojištění ✔️

Poplatky a pokuty

Co se ale stane, pokud nestihnete zaplatit včas? I na to služba myslí a uživatelům nabízí odložení splátky o 30 dní. Není to ale zadarmo. Podmínkou je zaplacení alespoň 10 % z vyúčtování a odložená platba se vám propíše do dalšího měsíce. Poplatek za tuto službu činí 1,05 až 4,5 % z dlužné částky podle toho, kolik peněz si na další měsíc odložíte.

Co když ale zapomenete a zapomenete odložit? Z vystaveného účtu se vám protočí panenky. Před prodlením platby vám Twisto zašle notifikace do aplikace, e-mailu a telefonu. Pokud na ně nereagujete a stále nezaplatí, pošle vám mastnou fakturu.

Poplatky z prodlení na Twisto.cz:

Prodlení Pokuta
5 dnů 150 Kč
10 dnů 250 Kč
15 dnů 350 Kč
20 dnů 450 Kč
25 dnů 550 Kč
30 a více dnů 650 Kč + 10 % z celkového vyúčtování nebo ceny objednávky

Co si přes Twisto koupíte?

Obchody využívající Twisto dnes najdete prakticky ve všech segmentech. Díky jednoduchému napojení na e-shopové systému přes něj koupíte oblečení, dárkové předměty nebo autodíly. Twisto napojené e-shopy zásadním způsobem nereguluje.

Mezi nejznámější obchody využívající Twisto patří:

Velmi populární je Twisto ve službách na dovoz jídla. Nákup přes Rohlik.cz nebo večeři přes Dáme jídlo zaplatíte až po čtrnácti dnech. U těchto dvou služeb Twisto nevyžaduje registraci a nákup netrvá déle než při běžné platbě. Populární je tato služba i při nákupu oblečení.

Slabá zákaznická podpora

Ačkoliv marketingové materiály chválí zákaznickou podporu, nám se po přečtení stovek recenzí příliš nezdá. Odpověď na e-mail trvá i několik dní a reakce na livechat trvá i několik hodin. Rychlý kontakt je možný přes telefonickou linku v době “jen” mezi 13:00 až 16:00.

Zvláštní je také komunikace služby. V našich recenzích služeb oceňujeme především upřímnost. Twisto se svými zákazníky komunikuje nejasně. Na důležité informace narazíte až v útrobách stránky nebo po přečtení obchodních podmínek.

Shrnutí recenze Twisto

Pokud máte doma jasně nastavený rozpočet a nežijete ze dne na den, Twisto je užitečná služba a nová možnost placení. Je nutné si ale uvědomit, že se nejedná o nic jiného než o jinak pojmenovanou kreditní kartu. Platba za zboží se vám nevyhne a pokud na ni nemáte, pouze ji odložíte.

U Twista oceňujeme jednoduché používání. Pokud ho využíváte na občasné platby, nevyžaduje registraci a ověření netrvá déle než pár vteřin. Do výrazně horší situace vás postaví pokud neplatíte – za poplatky z prodlení dáte často více než za celou objednávku.

Naše hodnocení služby:

3.9 out of 5 stars (3,9 / 5)