YouTube

YouTube Premium – ceník předplatného pro rok 2022

Streamovací službu YouTube Premium představil technologický gigant Google v roce 2014. O rok později ji ale přepracoval a uvedl na trhu pod názvem YouTube Red. Pod současným názvem služba funguje od roku 2018. Jaká je cena YouTube Premium a vyplatí se jeho předplatné?

Předplatné YouTube Premium zahrnuje několik služeb. Původní pořady YouTube Originals, YouTube Music Premium ke streamování hudby a YouTube Premium s premiovými funkcemi pro přehrávání videí.

logo youtube premium

Kolik stojí YouTube Premium?

Měsíční cena YouTube Premium je 179 Kč. Na rozdíl od jiných streamovacích a VoD služeb ale nezískáte premiový obsah, tedy kromě zastaralého YouTube Originals. Za tuto cenu se vám zpřístupní prémiové funkce:

 • stahování videí,
 • videa bez reklam,
 • přehrávání videí na pozadí nebo při zamčené obrazovce.

Kromě základního tarifu obsahuje ceník YouTube Premium i zvýhodněné tarify:

 • rodinný tarif za 269 Kč měsíčně,
 • studentský tarif za 109 Kč měsíčně.

Rodinný tarif propojí až šest uživatelů na jedno předplatné. Každý uživatel přitom vlastní svůj účet. Vy jako správce pouze pozvete členy rodiny. Podmínkou je, že s uživateli bydlíte pod jednou střechou a všichni jsou starší 13 let.

Pokud jste studentem prezenčního studia, využijte zvýhodněný tarif pro studenty. Tento tarif vyžaduje pravidelné roční ověření studentského statusu, v opačném případě vám automaticky naběhne základní předplatné.

youtube premium nabídka cenová

Hodiny hudby na YouTube Music

Příjemným bonusem YouTube Premium je přístup ke streamovací platformě YouTube Music. Získáte tak hodiny hudby všech žánrů zdarma. Služba umožňuje tvorbu playlistů, poslech bez reklam a stahování hudby až na 30 dní.

YouTube Music tvoří přímou konkurenci Spotify a dalším hudebním streamovacím službám. Chytře však kombinuje obří videotéku a uživatelům k hudbě automaticky nabízí videoklipy a další šikovné funkce.

Google zde využívá toho, že o svých uživatelích sbírá obrovské množství informací. Díky tomu vám získáte playlisty na míru a skvěle fungující doporučování skladeb. Aplikace YouTube Music je navíc dostupná na všechna myslitelná zařízení.

Kvalita videí na YouTube Premium

Co se kvality videí na YouTube Premium týče, nečekejte rozdíl oproti neplacené verzi YouTube. O kvalitě videa rozhoduje především jeho původní rozlišení.

YouTube umožňuje nahrávání videí v rozlišení 8K, které funguje například na Android TV. Vše tak záleží na velikosti vaší obrazovky a rychlosti připojení k internetu.

Kvalita hudby na YouTube Music Premium nepřesahuje 320 kbit/s. Audiofilové z toho nejspíš nadšení nebudou, pro běžný poslech na sluchátkách to ale stačí.

Dočkáme se YouTube Premium Lite?

Jak uvádějí některé zdroje, v některých zemích se testuje služba YouTube Premium Lite. Toto předplatné má uživatele přimět vyzkoušet si přehrávání bez reklam a další premiové funkce. Chybí zde ale přehrávání na pozadí a přístup k YouTube Music Premium.

Nasazení tohoto předplatného v Čechách je zatím ve fázi dohadů. Pravděpodobně k nám ale pravděpodobně dorazí. Pokud by se Google držel finančního modelu z testovacích zemí, předplatné by stálo stejně jako studentský tarif – 109 Kč měsíčně.

Jak zaplatit YouTube Premium

Jestliže se rozhodnete využít předplatné YouTube Premium, začněte se založením Google účtu. To zvládnete za pár minut a získáte neomezený přístup ke všem službám společnosti Google.

Samotná aktivace YouTube Premium probíhá v několika krocích:

 • Přejděte na webovou stránku YouTube Premium.
 • Klikněte na tlačítko Vyzkoušet zdarma.
 • Vyberte platební metodu.
 • Zadejte údaje k platbě.
 • Potvrďte platbu a stržení 10 Kč jako autorizaci.

Po autorizaci dojde k aktivaci služby. Od této chvíle se vám pravidelně každý měsíc odečte z účtu cena předplatného.

Za streamovací službu YouTube Premium zaplatíte buď platební on-line kartou, nebo přes služby PayPal a paysafe card. Při registraci počítejte se stržením 10 Kč, kterými platforma ověří, zda jste skutečným vlastníkem platební karty.

Veškeré údaje o předplatném najdete pod ikonou vašeho účtu (vpravo nahoře) v nabídce Nákupy a členství. Najdete zde také informace o ceně i fakturačním období. Ve stejné nabídce přidáte i členy do rodinného tarifu.

Ceník YouTube Premium pro Českou republiku zatím obsahuje pouze měsíční platby. To se ale v budoucnosti možná změní. V některých zemích už YouTube nasadil zvýhodněné platby na rok dopředu – za cenu 10 měsíců dostanete roční předplatné YouTube Premium.

Jak zrušit předplatné YouTube Premium?

Zrušení předplatného služby provedete snadno. Vše začíná ikonou uživatele vpravo nahoře obrazovky:

 • Klikněte na uživatelskou ikonu.
 • Vyberte z nabídky Nákupy a členství.
 • Klikněte na členství YouTube Premium.
 • Potvrďte zrušení předplatného kliknutím na Deaktivovat.

YouTube Premium nabízí možnost pouhého pozastavení členství. V takovém případě máte během šesti měsíců možnost kdykoliv předplatné znovu aktivovat bez ztráty dat.

Počítejte s tím, že služba YouTube Premium se s vámi loučí nerada. I když je předplatné záležitost na pár kliků, služba vyžaduje několikeré potvrzení zrušení či deaktivace účtu. Po úplném zrušení se také připravte na několik e-mailů, které mají za cíl přilákat vás zpět.

Co nabízí YouTube Premium?

Výhody YouTube Premium

Nabídka pořadů na YouTube Premium není valná. V minulosti fungoval program YouTube Red, z nějž se vyvinul YouTube Originals. Ten měl za cíl vývoj vlastních pořadů podobně jako to dělají HBO MAX a Netflix.

V současnosti je tento program zrušený a nové pořady nevznikají. Jediným přinosem YouTube Originals pro svět kinematografie byly dvě série seriálu Cobra Kai, nástupce kultovního Karate Kida.

V rámci YouTube Originals v minulosti ale vzniklo dost dokumentů, v nichž vystupují známí herci a youtubeři na populární témata. Dnes se program smrsknul na vývoj pořadů podporujících černošskou komunitu Black Voices a dětské pořady YouTube Kids Funds.

Vyplatí se předplatné YouTube Premium?

Ano i ne. Cena 179 Kč měsíčně za videa bez reklam a na pozadí není málo a cena YouTube Premium za měsíc a rok vás tak vyjde poměrně draze. Uživatelé si tak předplatné YouTube Premium kupují hlavně díky YouTube Music.

Výhodná je ovšem cena YouTube Premium v rodinném tarifu. Jestliže dáte pod jednu střechu šest členů, máte možnost předplatného za 44 Kč měsíčně, což je ještě levnější než rodinné předplatné Netflixu nebo HBO MAX.

Lze získat předplatné YouTube Premium zdarma?

Služba YouTube Premium nabízí měsíc předplatného zdarma pro nové předplatitele. Tuto možnost získáte i v rámci studentského nebo rodinného tarifu. Jiná možnost získání předplatného zdarma neexistuje.

Nezapomínejte ale na to, že vedle YouTube Premium existuje ještě klasické YouTube. Zde najdete většinu obsahu prémiové služby zdarma. Počítejte pouze s tím, že na vás čas od času vyskočí reklama a v mobilních zařízeních nepřehrajete videa na pozadí.

Shrnutí služby YouTube Premium

Jestliže jste si stále nevybrali mezi hudebními streamovacími platformami, v rámci YouTube Premium naleznete kvalitní platformu pro poslech hudby. Jestliže ale používáte Spotify, Apple Music nebo Deezer, předplatné YouTube Premium se vám příliš nevyplatí.

Cena YouTube Premium zahrnuje sice premiové funkce, ty se ale v rámci základního předplatného nevyplatí. Pokud tak nepatříte k tvůrcům videí na YouTube, bez služby YouTube Premium se obejdete.