Přeprava balíku

RECENZE: Co je to přepravní služba Zaslat.cz a jak funguje?

Posílání balíků je pro spoustu běžných smrtelníků tajemná služba. Řada odesilatelů si stále myslí, že jediná možnost je čekání dlouhé fronty na poště. Inovativní možnost přepravy nabízí služba Zaslat.cz, která vás spojí s nejlevnějším přepravcem. Jak funguje a jaké jsou naše dojmy z recenze Zaslat.cz?

Zaslat.cz recenze v kostce
 • Hlavní vlastnosti: Inovativní přepravní služba cílí na drobné odesilatele a koncové uživatele. Nenabízí ovšem vlastní druh přepravy, ale funguje jako prostředník mezi odesilatelem a přepravní službou. Díky tomu přes ní ale získáte výhodnější ceny.
 • Výhody: Rychlé sjednání přepravy pro malé odesilatele, výhodné ceny, vyzvednutí kurýrem doma i na sběrném místě
 • Nevýhody: Problémy při reklamacích balíků, nelogické rozhraní mobilní aplikace, funguje pouze jako prostředník

Recenze Zaslat.cz

Rozmach služby Zaslat.cz nastal v době koronavirové pandemie. Provozovatel využil situace a nabídl zákazníkům možnost snadného zasílání balíku. Za rok 2020 tuto možnost využilo přes 100 tisíc zákazníků, jak uvádí na svém blogu.

O tom, že se jednalo o správný krok, svědčí i čísla. Během loňského roku služba přesáhla 1 milion doručených zásilek. Populární je také při odesílání balíků do zahraničí – s tím si často neví rady ani zkušení logistici.

Jak funguje Zaslat.cz?

Kouzlo přepravní služby Zaslat.cz spočívá v její jednoduchosti. Přímo na webu zadáte přepravní údaje k balíku a služba automaticky najde všechny dostupné možnosti přepravy. Pro úspěšnou objednávku vyžaduje služba tyto údaje:

 • adresa příjemce,
 • adresa odesilatele,
 • rozměry balíku,
 • hmotnost balíku,
 • termín vyzvednutí,
 • případnou dobírku a pojištění.

screen zaslat.cz

Na další obrazovce na vás čekají možnosti přepravy seřazené podle ceny. Cena u přepravy hraje velkou roli, při výběru ale věnujte pozor i dalším parametrům. Povinné balení a rychlost doručení je jedním z nich. U jednotlivých přepravních služeb se liší také hodnota základního pojištění balíku.

Po vybrání dopravce zadáte fakturační údaje a objednáte přepravu. Tu zaplatíte on-line předem platební kartou. Ve smluvený den na vaši adresu přijede řidič, který balík zkontroluje a převezme si ho. Jestliže zasíláte balík na dobírku, peníze přijdou na smluvený účet zhruba do 14 dní od doručení zásilky.

Službu Zaslat.cz zákazníci využívají nejen na přepravu balíků po České republice. Balík s nimi zašlete prakticky do celého světa. Výhodou je také možnost vyzvednutí balíku v zahraničí a jeho následný import do České republiky.

Kolik stojí Zaslat.cz?

Ceník Zaslat.cz najdete přímo na jejich webu. Cena za zaslání se obecně pohybuje levněji, než vám nabídnou přepravní služby, velký rozdíl ale nečekejte. Pokud posíláte balík pouze po České republice, vypadá ceník Zaslat.cz takto:

Přepravce Cena
GLS – sběrné místo 152,80 Kč
DPD 174 Kč
GLS 177 Kč
TopTrans 421 Kč
UPS Standard 234 Kč

Jestliže zasíláte balík na dobírku, k ceně připočtěte dalších přibližně 45 Kč podle zvoleného přepravce. Veškeré ceny uvádí Zaslat.cz včetně DPH a jedná se o konečné ceny pro jejich zákazníky.

Přes Zaslat.cz zašlete balík i do zahraničí. Za balík o velikosti 70 × 10 × 10 cm a hmotnosti 10 kg do Bratislavy dáte od 280 Kč do téměř 1900 Kč.

Ceník Zaslat.cz na Slovensko:

Přepravce Cena
FedEx Priority 1142,01 Kč
FedEx Economy 759,01 Kč
GLS – sběrné místo 269,80 Kč
DPD Private 289 Kč
GLS Export SK 294 Kč
GLS Import SK 389,47 Kč
TopTrans 648 Kč
UPS Standard 1883 Kč

Možná si říkáte, jestli existuje sleva na Zaslat.cz? Ceny totiž nepatří mezi nejnižší. Na první objednávku nabízí Zaslat.cz slevu 15 %, pokud zaregistrujete e-mail do jejich newsletteru. Jak se vám Zaslat.cz vyplatí ovlivní hlavně konkrétní situace – někdy ušetříte až 80 %, jindy se vám ale více vyplatí využít Českou poštu nebo Zásilkovnu.

Speciální nabídka pro firemní zákazníky

Výše uvedený ceník Zaslat.cz se týká soukromých osob. Pokud potřebujete využít služby Zaslat.cz pro podnikatelské účely, nabídnou vám individuální ceník. Individuální ceny přepravy přitom ovlivňuje měsíční objem balíků a to, zda službu využíváte pravidelně nebo nárazově.

Služba Zaslat.cz se díky tomu vyplatí menším e-shopům, které získají zajímavé ceny dopravy. Zároveň se dostanou k přepravcům, ke kterým by se jinak nedostali. Přepravci při sjednávání smluv vyžadují minimální měsíční objem zásilek, aby se jim spolupráce s nimi vyplatila.

Pokud máte o individuální ceník Zaslat.cz zájem, kontaktujte jejich obchodního zástupce. Ten s vámi probere vaše specifické požadavky.

Výhody zákaznického účtu

Pravidelní i jednorázoví odesilatelé mají možnost založení zákaznického účtu. Registrace vám umožní využití několika pokročilých funkcí:

 • širší výběr přepravních služeb,
 • adresář kontaktů,
 • hromadný import zásilek,
 • měsíční platba na fakturu pro podnikatele,
 • pokročilé přehledy a statistiky.
Registrace na Zaslat.cz je přitom nezávazná a nemá žádné podmínky. Za vedení zákaznického účtu nezaplatíte ani korunu a po ruce máte kompletní nabídku služeb.

Nepříliš povedená mobilní aplikace

Doposud jsme Zaslat.cz chválili. Nyní se zaměříme i na stinné stránky. Jednou z nich je mobilní aplikace Zaslat.cz. Tu stáhnete na chytré telefony s operačním systémem iOS i Android.

Aplikace má všechny výhody registrovaného účtu a její využívání registraci vyžaduje. Chybí jí ale několik zásadních funkcí jako je například našeptávač adres. Radost nám neudělalo ani opětovné zadávání údajů při objednávání přepravy. Podivně funguje i tlačítko zpět – to namísto vrácení o krok zpátky aplikaci minimalizuje do pozadí.

Po několikerém vyzkoušení mobilní aplikace jsme usoudili, že se uživatelům vyplatí spíše objednávka přes klasický webový prohlížeč. Ušetříte tak svoje nervy o čem svědčí také zákaznické zkušenosti se Zaslat.cz.

Při reklamaci se obrňte trpělivostí

Při testování aplikace jsme se zaměřili i na zkušenosti zákazníků. Ti si službu chválí do té doby, než se dostanou k řešení reklamací. Služba sice funguje jako prostředník, v některých případech ale reklamace neřešila a zákazníci měli problém s komunikací.

Reklamace jsou ovšem obecně problém u všech přepravních služeb. Přepravní podmínky dopravců jsou až neuvěřitelně složité a balíkové společnosti vyžadují pečlivé zabalení zásilek. Pokud vám dopravce balík ztratí nebo poškodí, podmínky reklamace jsou následující:

 • námitku a reklamaci musíte podat do 3 dní,
 • reklamaci vždy uplatňuje odesilatel,
 • o rozsahu poškození musí být na místě sepsaný Zápis o škodě na formuláři přepravce,
 • odesilatel musí mít potvrzení o převzetí balíku do přepravy.
V případě uznání reklamace vám společnost proplatí pouze nákupní či pořizovací hodnotu zboží bez DPH. S případným ušlým ziskem nepočítejte. To jsou ale obecně platné podmínky všech přepravců.

Jak správně zabalit balík?

Pokud se chcete vyhnout nepříjemné reklamaci, doporučujeme přečtení všech podmínek o správném balení zásilek. Ty Zaslat.cz udává i na svém webu:

 • zásilka musí snést pád z 1 metru výšky,
 • zásilka musí vydržet tlak úměrný pětinásobku vlastní hmotnosti,
 • na zásilku v přepravě působí vibrace na kolečkových přepravnících.
Mezi další doporučení pro balení zásilek od Zaslat.cz patří i tyto připomínky:
 • využívejte nové nebo neponičené kartony,
 • při balení použijte vnitřní výplně v tloušťce alespoň 5 cm od stěn krabice,
 • klopy a spojené díly krabice přelepte silnou lepící páskou,
 • odstraňte z kartonů všechny staré přepravní štítky.
Správně balení zásilek je důležité pro úspěšné řešení reklamací. Nic na tom nezmění ani štítek Křehké. Ten sice přepravce informuje o tom, že se v balíku nachází křehké zboží – v praxi to ale nic neznamená a dopravce to k ničemu nezavazuje.

Pozor si dejte i na balení do černé strečové folie. S tou mají automatizované skenovací systémy problém – lesklá černá folie znemožňuje čtení štítku. Zásilky tak spadají do režimu atypické přepravy a některé společnosti ji do přepravy vůbec neberou. Pokud ho do přepravy vezmou, riskujete až 100% příplatek z původní ceny.

Maximální rozměry zásilek

Zaslat.cz umožňuje posílání přes několik dopravců. Každý z nich má ovšem svoje specifické podmínky. Pokud posíláte standardní balík, žádné riziko vám s nejvyšší pravděpodobností nehrozí. V případě větších a těžších balíků si ověřte maximální rozměry a hmotnost zásilek.

GLS

DPD

TopTrans

UPS

Max. hmotnost

40 kg

50 kg

3000 kg

70 kg

Max. hmotnost do zahraničí

31,5 kg

Max. obvod

300 cm

300 cm

419 cm

Max. délka strany

200 cm

175 cm

350 cm

274 cm

Max. šířka

190 cm

Max. výška

190 cm

Shrnutí recenze Zaslat.cz

Platforma pro zasílání balíků Zaslat.cz se vyplatí koncovým zákazníkům a podnikatelům s menším či nepravidelným množstvím zásilek. Větší internetové obchody mají větší šanci dosáhnout na sjednání smlouvy přímo s přepravní společností. Před objednáním přepravy si navíc ověřte cenu dopravy zásilky i u jiných společností než Zaslat.cz. Může se vám stát, že ceník Zaslat.cz nebude pro vás ten nejvýhodnější.