KvetinyExpres.cz (recenze a zkušenosti) – služba na rozvoz květin

Recenze eshopu / služby KvetinyExpres.cz, díky níž můžete poslat květiny a další upomínkové předměty téměř komukoliv po celé ČR.

Hodnocení eshopu KvetinyExpres.cz

Shrnutí recenze a zkušeností

logo kvetinyexpress.cz E-shop Květiny expres má obecně velmi dobrou pověst a patří rozhodně k nejlepším online květinářstvím s rozvozem u nás. Na portále Heureka.cz drží obchod 97procentní hodnocení, což je vynikající výkon. Zákazníci oceňují především rychlost doručení, ale i kvalitu zboží a vstřícný i spolehlivý přístup obchodu. Negativní reakce jsou velmi sporadické a týkají se například vyšších cenových relací.

Overall
9.5/10
9.5/10
 • Rozsah sortimentu - 10/10
  10/10
 • Kvalita služeb - 10/10
  10/10
 • Zpracování e-shopu - 9.5/10
  9.5/10
 • Cenové relace - 8.5/10
  8.5/10

Výhody

 • Vynikající sortiment a rozsah služeb
 • Vysoká rychlost a úroveň rozvozu
 • Dobře zpracovaný a přehledný web

Nevýhody

 • Méně přehledný ceník dopravy
 • Vyšší ceny

Květiny patří tradičně mezi nejvděčnější a velmi oblíbené dárky. Darováním kytice můžete potěšit svou drahou polovičku a hodí se i při různých významných příležitostech, anebo naopak jen tak – když chcete někomu ze svých blízkých ukázat, že na něj nebo na ni myslíte. Ale co když nemáte možnost předat kytici osobně? V dnešní době můžete využít zásilková květinářství, která předání uskuteční v patřičné formě za vás. Jedním z takových květinářství je i e-shop KvetinyExpres.cz, kterému se budeme velmi podrobně věnovat v naší dnešní recenzi.

Zaměříme se na všechny důležité aspekty, které vás mohou přesvědčit o tom, zda je tento prodejce pro vás tím pravým, anebo budete raději hledat jinde. Český internet dnes totiž nabízí různorodé možnosti a o konkurenci není nouzi. Rozvoz květin přitom rozhodně není stejná služba jako například rozvážka krmiva pro domácí zvířata nebo stavebnin.

Nakupující – a samozřejmě i obdarovaní – očekávají zásadně odlišný a osobnější přístup. Důležitou roli hraje taky rychlost, která musí korespondovat s aktuální a příležitostní povahou takového daru, jako jsou květiny. V opačném případě se může kouzlo naprosto vytratit, a dar může dokonce způsobit rozpaky nebo působit i nevhodně.

Neméně podstatný je pak sortiment, kvalita zboží, ale pochopitelně i cena a další faktory. Jak si v těchto podstatných ohledech stojí internetový obchod Květiny Expres? To se budeme snažit zjistit.

O společnosti KvetinyExpres.cz

Květiny Expres nejsou sice jedinou službou svého druhu u nás, ale rozhodně patří mezi nejvyhledávanější a nejznámější. Tento obchod funguje jako online květinářství s expresní dodávkou kytic k obdarovaným – a to se vším všudy. Obchod nabízí vynikající sortiment, který zahrnuje nejen květiny, ale tomu se budeme podrobně věnovat později.

logo kvetinyexpress.cz

Sortiment

Jaké květiny a zboží (a k jakým příležitostem) tento obchod nabízí? Můžete se těšit na parádní výběr. Jak samo květinářství tvrdí, zákazníků je stále více a dovoz květin už se zdaleka netýká jen mužů, kteří chtějí tímto způsobem „vyžehlit“ problém u své manželky či partnerky. Paleta zájemců a příležitostí je nesmírně rozmanitá. Obchod proto nabízí kytice, dárkové boxy a aranžmá pro události a situace, jako jsou:

 • Svatby, křty, narozeniny, svátky, vernisáže a jiné společenské či kulturní události, Valentýn, Den matek, MDŽ atd.
 • Firma také nabízí květiny a aranžmá pro zamilované a romantické příležitosti, vánoční čas, velikonoce, smuteční události, nechybí ani květiny a kytice coby dekorace bytů, firemních prostor, recepcí, ubytovacích zařízení, restaurací apod.
 • Květinářství klade důraz na sezónní květiny a kytice.
 • V nabídce najdete i další sortiment a služby. Například doplňkové zboží v podobě dárkových košů a boxů, čokolád, bonboniér nebo vín. Můžete tak objednat kompletní dárek, aniž byste museli víno nebo čokoládu shánět jinde.
 • KvetinyExpres.cz nabízí i služby jako je komplexní výzdoba interiérových prostor nebo oslav.

Jak vidíte, nabídka je opravdu rozsáhlá a zahrnuje komplexní výběr od kusových květin až po rozsáhlá aranžmá a dekorace včetně přidružených služeb. Obchod se přitom snaží vždy využívat sezónnosti, aby mohl nabízet co nejčerstvější a nejkvalitnější květy.

Na jaře tak leží těžiště nabídky např. na tulipánech, irisech, hyacintech nebo třeba pivoňkách. V létě se můžete těšit na krásné gladioly a slunečnice…

Ukázka sortimentu Kvetinyexpres.cz
Ukázka sortimentu Kvetinyexpres.cz

Zpracování webu

Web KvetinyExpres.cz je příjemně zpracovaný. Design je přehledný a všechny důležité informace jsou snadno k mání. Rozhodně stojí za to vyzdvihnout opravdu krásnou fotodokumentaci, za níž nezaostává kvalita zpracování popisků zboží.

Ty sice nejsou extrémně obsáhlé, ale zato věcné a obsahují zásadní údaje především o původu a kvalitě květin. Zákazník tedy přesně ví, co dostane a jakou jakost může očekávat. Možná bychom ocenili trochu více informací o samotných květinách (např. symbolice, vhodnosti pro konkrétní situace apod.), ale to už je detail.

Trochu výraznější vadou na kráse je ceník dopravy. Ten najdete na velmi viditelném místě a nemusíte po něm pátrat nikde v zápatí mezi drobnými nápisy. To je jistě plus. V samotném ceníku je však příliš mnoho položek a cen, což jej činí obtížněji srozumitelným.

Doprava a doručení

Tyto faktory lze v případě dovážky květin považovat za mimořádně důležité. Jak to tedy funguje na KvetinyExpres.cz?

 • Květinářství doručuje květiny ve vybraných městech a jejich okolí (do 20 km), jde o 25 měst především v ČR, ale i na Slovensku. V jakých městech je objednávka dostupná se při výběru vždy okamžitě dozvíte.
 • V některých městech (např. Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Zlín, Jihlava, Příbram apod.) nabízí firma rozvoz už do 90 minut.
 • Doručení zajišťuje dceřiná kurýrní společnost Airway, jejíž kurýři jsou řádně proškoleni, aby mělo předání patřičnou formu.
 • Květiny jsou v zájmu dosažení maximální rychlosti doručení a zajištění nejvyšší kvality rozesílány vždy z lokálních poboček květinářství.
 • Společnost nabízí i rozvoz o svátcích a víkendech.
 • Při objednávce nad 1299 Kč je rozvoz zdarma (platí ale jen za určitých podmínek).
 • Kurýři doručí květiny nejen domů, ale třeba i do práce, kanceláře, nemocnice apod.
 • Ke každé objednávce můžete nechat zdarma připojit přáníčko s vámi zvoleným textem.
 • Cena rozvozu se pohybuje od 99 Kč až po 369 Kč.
doprava kvetinyexpres
informace o dopravě, zdroj: kvetinyexpres.cz

Recenze KvetinyExpres.cz podle naší redakce

Zásadní informace o společnosti KvetinyExpres.cz už máte. Na řadě je však ještě stručné a jasné recenzní shrnutí. Jak si toto online květinářství vedlo z pohledu naší redakce?

Rozsah sortimentu (10/10)

E-shop nabízí skutečně vynikající výběr. Vyberete si v něm květiny pro jakoukoli situaci nebo příležitost, můžete si objednat i kompletní aranžmá a dekorace. Nechybí ani nabídka doplňkového dárkového zboží. Květinářství klade navíc důraz na sezónnost, což se rozhodně cení.

Kvalita služeb (10/10)

Rozvoz květin zajišťují školení kurýři a předání má správnou formu. Zdarma můžete připojit přáníčko a dostanete taky rychlou informaci o úspěšném doručení. Většinu objednávek firma doručí ještě týž den, v některých městech už do 90 minut. Pro komunikaci s e-shopem můžete využít nejen email a telefonní linku, ale i live-chat. Služby jsou tedy na vysoké úrovni, ocenit je třeba i jejich rozsah a flexibilitu.

Zpracování e-shopu (9,5/10)

Prostředí e-shopu je příjemné, přehledné a informace jsou dobře dostupné. Zboží je dobře popsané, včetně informací o kvalitě, čerstvosti a původu.

Cenové relace (8,5/10)

Jednou z mála vad na kráse e-shopu KvetinyExpres.cz je komplikovanější ceník dopravy. Cena se liší podle místa i podle hodiny nebo toho, zda je svátek, víkend nebo pracovní den. Ceny zboží jsou obecně spíše vyšší.

Hodnocení a zkušenosti zákazníků

E-shop Květiny expres má obecně velmi dobrou pověst a patří rozhodně k nejlepším online květinářstvím s rozvozem u nás. Na portále Heureka.cz drží obchod 97procentní hodnocení, což je vynikající výkon. Zákazníci oceňují především rychlost doručení, ale i kvalitu zboží a vstřícný i spolehlivý přístup obchodu. Negativní reakce jsou velmi sporadické a týkají se například vyšších cenových relací.

Výhody:

 • Vynikající sortiment a rozsah služeb
 • Vysoká rychlost a úroveň rozvozu
 • Dobře zpracovaný a přehledný web

Nevýhody:

 • Méně přehledný ceník dopravy
 • Vyšší ceny